Acrylic Backdrop_Peacock
₹232.00 Original price was: ₹232.00.₹185.00Current price is: ₹185.00.pcs
| Product Details | Description |
|---|---|
| Material | 3mm Gold Acrylic |
| Colour | Gold/Silver/Rose gold |
| Finish | Mirror Finished |
| Size | 8 in x5 in |
| Usage | Ideal for seer plate backdrops in wedding, Puberty, etc., |
Categories: Acrylic Backdrops, Plate Enhancers, Single layered
Description
Elegant peacock acrylic backdrop featuring a premium gold finish with a modern artistic design. Perfect for weddings, engagements, baby showers, birthdays, festive decor, and luxury event setups. Crafted from high-quality acrylic, this lightweight and durable backdrop adds a graceful and sophisticated touch to dessert tables, pooja décor, and photo displays.
Additional information
| Weight | 0.055 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 5 in |
Reviews (0)
Be the first to review “Acrylic Backdrop_Peacock” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Acrylic Backdrop_Arch
Rated 0 out of 5
(0)
Acrylic Backdrop_Mesh Arch
Rated 0 out of 5
(0)
Acrylic Backdrops_Square
Rated 0 out of 5
(0)
Acrylic Backdrops_Vertical Striped Arch
Rated 0 out of 5
(0)
₹264.00 – ₹384.00Price range: ₹264.00 through ₹384.00pcs
6"x10"
8"x12"
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acrylic text Backdrops_FOREVER TOGETHER
Rated 0 out of 5
(0)
₹185.00 – ₹499.00Price range: ₹185.00 through ₹499.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Double layer Acrylic Backdrops
Rated 0 out of 5
(0)
₹185.00 – ₹499.00Price range: ₹185.00 through ₹499.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
MDF Backdrop_Bird Floral Arch
Rated 0 out of 5
(0)
Triple layer Acrylic Backdrops
Rated 0 out of 5
(0)
₹185.00 – ₹499.00Price range: ₹185.00 through ₹499.00
12"x12"
5"x8"
8"x12"
8"x8"
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.